Кенийско-етиопски триумф на Софийския маратон

13-10-2019 12:39

Кения и Етиопия наложиха доминацията си и на Софийския маратон. Двете държави-колоси в бяганията си размениха по една победа на новото трасе на състезанието.

Първо място в класическата дистанция от 42.195 м при мъжете стана Хосеа Туей (Кен). Кениецът изпревари само със стотни Йосеф Сбай (Мар). И двамата получчиха време от 2.15:59 часа. Бронзовият медал спечели Алемайеху Лема (Ет) – 2.16:58 часа.

Хайелом Шегае (Ет) стигна до победата при жените с 2.35:36 часа. След етиопката финишираха четири представителки на Кения. На почетната стълбичка се качиха Бети Чепкони – 2.36:57 часа, и Хилда Чебой – 2.40:10 часа.

В четирите дистанции в програмата на Маратона на София – масов старт, 10 км, 21 км и 42.195 м, стартираха над 5000 души от 52 държави.