Близо 400 деца стартираха на Атлетиката търси таланти

Снимка: СК Спортико
21-05-2018 10:30

Близо 400 деца участваха на регионалния турнир в София от националните детски атлетически игри „Атлетиката търси таланти“.

Състезатели между 8 и 15 г. премериха сили в пет различни възрастови групи. Мария Симовска (СК Спортико) впечатли с постижението си на 60 м, след като спечели дисциплината при момичетата под 16 г. (родени 2003-2004 г.) със 7.77 сек. Мила Димитрова (Академик-София) финишира след Симовска със 7.87 сек, а на 200 м стана първа с 25.48 сек.

При момчетата, родени през 2006 г., се отличи Боян Хаджитодоров (КЛАСА), който спечели всики три дисциплини за възрастовата си група – 60 м (8.18 сек), 200 м (27.31 сек) и скок дължина (4.70 м).

По-рано се проведоха състезания от лигата и в Русе и Варна. Финалистите в отделните дисциплини в зоналните турнири се класират за финалния турнир  на талантите, които ще се състезават на Националния стадион „Васил Левски“ на 23 юни. Победителите от юнската надпревара ще участват на Световните детски игри в Бърно от 10 до 13 септември.