Отново успешно начало на Мартин Проданов

02-02-2020 11:20

Успешно започна и втората година като студент в САЩ най-добрият ни състезател на средни бягания в момента Мартин Проданов.

Миналата седмица в Колидж Стейшън Проданов завърши чудесно бягането на 3000 м като победител с личен резултат – 8:26.08 мин. Късно снощи Проданов стартира в бягането на 1 миля на ренормирания турнир “Рейзърбак Инвитейшънъл” във Файътвил, Аризона. Мартин финишира четвърти в сериозната надпревара на по-реномирани от него състезатели, записвайки време 4:04.02 мин.  Съвсем малко не достигна на Проданов да подобри собствения си национален рекорд (4:03.76 мин) от миналата зима в Линкълн, Небраска.

Следващият старт по програма за Мартин трябва да бъде в събота, 07 февруари, в Калъмбия, Мисури.