Рангелова и Николов най-бързи сред хърделите

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
26-01-2020 13:03 | Яна Касова

Росалия Рангелова (Локомотив София-Никола Карапетров) и Добромир Николов (АК Плевен) са шампионите на 60 м с пр. от първенството на България за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена“ в София. И двамата бяха безапелационни за победите си във финалните бягания.

Рангелова беше единствената хърделистка, която слезе под 9 сек, след като спря хронометъра на 8.98 сек (9.10 сек в сериите). Шампионката за девойки под 18 г. Изабел Крамарска (СК Костенец) спечели сребърния медал с време от 9.21 сек, а трета финишира Александра Атанасова (Атлетик-София) – 9.34 сек.

Николов пък даде време от 8.28 сек във финала (8.26 сек в сериите), а неговият подгласник Симеон Стоянов (Супер спорт-Варна) пресече за 8.72 сек. Николай Станев (СКЛА Феникс) се окичи с бронзовия медал с 8.74 сек.