Дубъл за Семковски

26-01-2020 12:54 | Яна Касова

Гени Семковски (Тракия 96-Пловдив) направи дубъл от титли на националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена“ в София.

Семковски вчера стана първенец на 1500 м, а днес не срещна конкуренция за успеха си на 800 м. Той измина четирите обиколки за 1:53.82 мин. А състезаващите се още в по-долната възрастова група Томи Димитров (Локомотив 55-Г.Оряховица) и Пламен Драганов (ЛК Радио 999) станаха негови подгласници със съответно 2:00.32 мин и 2:01.03 мин.

Бронзовият медалист на 1500 м Мартин Балабанов (Академик-София) пък триумфира на 3000 м с постижение от 9:13.07 мин. Иван Иванов (Оборище-Панагюрище) измина дистанцията за 9:21.71 мин и си осигури сребърния медал. Третото място зае Валентин Къдринов (Тракия-Пловдив) – 9:23.76 мин.