Михаил Гаргов защити титлата си на 400 м

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
25-01-2020 18:12 | Яна Касова

Михаил Гаргов (Супер спорт-Варна) защити националната си титла на 400 м за юноши под 20 г. в зала. Той спечели първото място в дисциплината по време на първенството за старша възраст, което се провежда в „Асикс Арена“ в Соифя.

Варненецът даде най-доброто време сред спринтьорите – 50.38 сек. Негов подгласник стана шампионът за юноши под 18 г. от миналия уикенд Любослав Петров (ЦСКА-София), след като спря хронометъра на 50.95 сек. Петров подобри личния си рекорд, след като преди седмица бяга 51.57 сек.

Варененският успех допълни и Симеон Стоянов (Супер спорт-Варна), който стана трети с време от 51.11 сек.

Ванеса Янкова (КЛАСА) пък се наложи при девойките на 400 м, след като спря хронометъра на 58.43 сек. Янкова беше трета в дисциплината на шампионата на открито през 2019 г.

Златната медалистка за девойки под 18 г. за годината Христина Спасова (Атлетик-София) заслужи среброто със значително подобрение на времето от миналия уикенд – 58.97 сек срещу 60.11 сек.

Венеса Ханджийска (АК-Джордан) спечели бронза с 61.11 сек. Благоевградчанката Ханджийска е шампионката на 200 м за по-малката възрастова група.