Бургазлия надбяга двама шампиони за златото на 200 м

Снимки: Илиан Телкеджиев, LAP.bg
19-01-2020 15:00 | Яна Касова

Тодор  Тодоров (Вая 94-Бургас) надбяга шампионите на 60 м и 400 м, за да триумфира във финала на 200 м по време на националния шампионат за юноши и девойки под 18 г. в зала „Асикс Арена“ в София.

Тодоров спря хронометъра на 23.15 сек, като изпревари с 0.03 сек златния медалист на 400 м Любослав Петров (ЦСКА-София). След сериите Петров беше с първо време от 23.39 сек, а на финала пресече за 23.18 сек. Трети завърши Героги Ганджулов (Рилски атлет-Самоков), но беше декласиран заради навлизане в чужд коридор. Така бронзът замина за шампиона на 60 м Венелин Камбуров (Локомотив-Пловдив) - 23.90 сек.

Тодоров завърши първенството с общо три медала след златата на 200 м и на 4х1 обиколка, както и бронз на 400 м.

При девойките на 200 м оспорвания финал спечели Венеса  Ханджийска (АК-Джордан) – 26.37 сек срещу 26.43 сек на шампионката на 400 м Христина Спасова (Атлетик-София). Трета се нареди Йоана Георгиева (Локомотив-Пловдив) – 26.64 сек. И Георгиева се окичи с три отличия от шампионата – освен бронза на 200 м, тя беше част от шампионския квартет на 4х1 обиколка на Локомотив-Пловдив и стана втора в скока на дължина.