Мицов и Нинева стана шампиони в маратона

13-10-2019 16:13

Димчо Мицов (СК Рилски атлет-Самоков) и Маринела Нинева (Лоомотив-Дряново) са шампионите на България в маратона. Първенството се проведе заедно със Софийския маратон.

Мицов финишира за 2.39:15 часа. Постижението му отреди десето място в общото подреждане на Маратон София. С медали за държавното първенство са и Александър Василев (Юниверсал) – 2.43:30 часа, завършил 11-и в общото класиране, и Методи Георгиев (СК Младост 2012 Благоевград) -2.44:10 часа, 12-и.

Маринела Нинова даде време от 2.57:44 часа, а нейни подгласнички за шампионата ни станаха Таня Димитрова (СК Костенец), и Билсерин Сюлейман (СКЛА Нови пазар) със съответно 3.12:50 часа и 3.19:24 часа. Нинева стана седма в общото подреждане на Софийския маратон, а Димитрова и Сюлейман – 10-а и 12-а.