САЩ с най-много медали в Доха

Снимка: Getty Images
07-10-2019 13:52 | Яна Касова

САЩ спечели първото място в крайното класиране на 17-ото световно първенство по лека атлетика в Доха (Кат).

Американците завоюваха 14 златни, 11 сребърни и 4 бронзови медала от всичките 49 дисциплини. На второ място е Кения с 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови, а Ямайка е трета с 3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови.

България се нареди на 63-а позиция в подреждането по точки, осигурявани от класиране до осмо място. Ивет Лалова стана седма на 200 м и осигури 2 точки за тима ни.

В десетте дни на шампионата в катарската столица бяха регистрирани шест рекорда на първенствата, 43 държави спечелиха медали и атлети от 68 страни регистрираха поне 1 точка, осигурена от място в осмицата, има 21 рекорда на континенти – двойно повече от Лондон 2017, както и 86 национални рекорда бяха подобрени.