Уилямс от Ямайка предупреждава със силно бягане преди Доха

Световната шампионка на 100 м с пр. от 2015 г. Даниел Уилямс (Ям) даде заявка, че се е устремила към нова титла. Само 40 дни преди шампионата на планетата в Доха атлетката от Ямайка спечели дисциплината по време на турнира от Диамантената лига в Бирмингам.

Тя отнесе с 0.2 сек конкурентките си, сред които и най-силните американки. Уилямс финишира за 12.46 сек (-0.2 м/сек), изравнявайки рекорда на турнира. Световната рекордьорка Кендра Харисън (САЩ) стана втора с 12.66 сек. Трета стана Тоби Амусан (Ниг) – 12.71 сек.

Олимпийската шампионка Бриана Макнийл (САЩ) се нареди едва на шесто място с 12.90 сек.

Уилямс е лидер в световната ранглиста за сезона в дисциплината с 12.32 сек, постигнати на Диамантената лига в Лондон. Видео от именно това бягане може да видите във видеото по-горе.