Второ място за Ценов във Вараждин

11-08-2019 19:21

Митков Ценов се нареди на второ място на 3000 мс стипълчейз на европейския отборен шампионат във Варджин, Втора лига във Вараждин (Хърв).

Българинът измина дистанцията за 8:47.66 мин. Националният рекордьор в дисциплината с 8:20.87 мин Ценов бяга заедно с Каур Кивистик (Ест), като темпото налагаше българинът. Естонецът обаче предприе атака 300 м преди финала, а Ценов не можа да отговори на промяната на темпото. Кивистик спечели бягането с 8:40.78 мин. Трети стана Лука Син (Ав) – 8:55.48 мин.

Ценов имаше проблеми през сезона и това е едва второто състезание, на което завършва 3000 м стипълчейз. Той има 8:34.97 мин това лято.