Фен клуб посрещна шампиона Андреев

30-07-2019 09:41

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от Европейския младежки олимпийски фестивал в Баку.

На най-голям интерес се радваха двамата ни медалисти: Валентин Андреев, шампион на хвърляне чук в атлетиката, и вицешампионката Анастасия Балабан, спечелила сребро на джудо в категория до 44 кг.

Организиран фен клуб посрещна Андреев и другия балчиклия в отбора Марин Иванов, който участва в мятането на диск. Семействата и приятелите на двамата ги посрещнаха с фланелки с техните ликове и този на треньора им Андриан Андреев.

На аерогарата българските спортисти бяха посрещнати и топло приветствани от вицепрезидента на БОК Любомир Ганев, който поздрави медалистите и благодари от името на председателя на БОК Стефка Костадинова за спечелените отличия.

В класирането по медали България завърши на 23-то място на олимпийския фестивал в Баку, най-напред са Русия с 66 медала, пред Великобритания с 27, Турция с 25 и др.