Призови места за Никол Андонова в Румъния

16-06-2019 09:44

На шампионата на Румъния за младежи и девойки под 23 г. и за юноши и девойки под 20 г. в Питещ достойно се е представила бургаската атлетка Никол Андонова (Европул).

В дисциплината троен скок Никол записа 12.63 м (-0.3 м/сек) – личен резултат, и се нареди на трето място по резултат (макар и извън класирането). Андонова започна с 12.35 м (-0.6 м/сек), после записа фаул и в третия си опит регистрира най-добър личен рекорд – 12.63 м с насрещен вятър от -0.3 м. Победителката в дисциплината Джорджана Юлиана Аницей, която видяхме преди четири години на турнира „Младост” в Русе, завърши с 13.47 м (0.5 м/сек).

Андонова участва в още две дисциплини - 100 м и 100 м преп. На 100-е метра във втората серия Никол се класира втора с 12.50 (-0.7), след победителката Йоана Теодора Георге (Рум) 11.87. Още по-успешно се представи бургазлийката на 100 м преп. Във втората серия тя победи с 14.21 (0.3), на стотна пред Григориу (Рум).... После на финала, пак извън класирането, Андонова записа личен резултат – 14.05 (-0.2), завършвайки втора, след шампионката Юлия Николета Банага (Рум) 13.97 сек.

Нека припомним, че за три седмици Андонова участва интензивно в няколко състезания. Първо на шампионата за девойки под 20 год. (01-02 юни) тя спечели четири медала – на 100 м, 100 м с пр., 400 м с пр. и троен скок, а миналата седмица стана шампионка на седмобой за девойки под 20 г. Сега в Питещ Андонова отново е надминала себе си!

В състезанието в Питещ впечатли 19-годишният Андреас Самуел Букса (Рум), който оглави европейската ранглиста на скок дължина за юноши под 20 г. със 7.95 м (1.4 м/сек). Букса отведнъж подобри личното си постижение (7.63) отпреди 2 години с цели 32 см!