Бронзови медали за варненците Георгиева и Станков, както и за Златев

10-02-2018 16:26

Варненците Елена Георгиева и Станислав Станков, както и Александър Златев донесоха бронзови медали за България от балканския шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена” в София.

От слабата серия Георгиева си осигури медал. Бронзът й беше с измерение от 56.99 сек. Андреа Миклос (Рум) постави рекорд на първенствата, които имат само още едно издание преди година, с 54.51 сек и стана шампионка. Вероника Дрлячич (Хърв) записа 56.96 сек за сребърното отличие.

И при юношите на 400 м Александър Златев грабна бронз. Той също не беше поставен в серията на фаворитите, но с 51.16 сек заслужи мястото си на почетната стълбичка. Шампион в двете обиколки стана Свен Чепуш (Хърв) – 48.10 сек, а негов подгласник е Илиян Чанакчи (Тур) – 48.81 сек

Станков достигна до третата позиция на 60 м с пр. 7.90 сек и отново остана на 0.02 сек от националния рекорд за възрастта си. Той стана шампион на страната ни преди две седмици за юноши със същото постижение от 7.90 сек.

Двама румънци бяха по-бързи от Станков днес – Иконару Алекс Йонут и Антон Йонут. С рекорд на първенствата от 7.77 сек Иконару завоюва титлата и я отне със само 0.01 сек от сънародника си. Антон спря хронометъра на 7.78 сек.