Георги Иванов подобри националния рекорд за пето място

Снимка: Илиан Телкеджиев, lap.bg

Георги Иванов направи най-доброто класиране в спортната си кариера. Българинът спечели петото място с национален рекорд на световното първенство в зала в Сопот (Пол).

Иванов записа 21.02 м, което е с точно 20 см над досегашния му рекорд, поставен през миналия месец в Добрич.

Възпитаникът на Борис Воденичаров постигна този резултат в третия си опит и се изкачи на трето място във временното класиране. Само няколко минути по-късно обаче двукратният олимпийски шампион Томаш Майевски (Пол) измести нашият атлет от позицията за медал с 2 см – 21.04 м. В шестити опити обаче и Томаш Уолш (НЗЛ) грабна бронза с 21.26 м и рекорд на Австралия и Океания. Той подобри три пъти националния рекорд на страната си в днешния финал.

Райън Уайтинг (САЩ) защити световната си титла с 22.05 м, а отново втори, както и преди две години в Истнабул е Давид Щорл (Гер) – 21.79 м.

Състезанието на Иванов протече с фаул, 20.08 м, 21.02 м, и завърши с три фаула.

Българинът дебютира днес на световно първенство в зала и става първият представител на страната ни с финал на такъв форум. Георги беше финалист и на световното първенство на открито през лятото.

Тагове: СП зала 2014, Георги Иванов, Гюле, Давид Щорл, Райън Уайтинг